Andrzej 2 Usługi Hydrauliczne Gazowe

Andrzej 2
Usługi Hydrauliczne Gazowe

ul. Żeromskiego 46
09-110 Sochocin

tel. 600-547-610

Marka Vaillant obchodzi 140 lat!


140-lat-vaillant

Od 1874 r. odpowiedzialnie tworzymy technologię jutra.

Vaillant, wiodący producent urządzeń grzewczych i wentylacyjnych od 140 lat odpowiedzialnie tworzy technologię jutra.

W tym roku marka Vaillant obchodzi rocznicę 140 lat istnienia.

140 lat obecności na rynku grzewczym i wentylacyjnym to powód do dumy i radości.

W tym czasie firma zbudowała silną, stabilną markę, uznaną i cenioną w oczach klientów, partnerów, sympatyków. Dała się poznać jako lider innowacyjności oraz zaufany i odpowiedzialny partner.

Od początku swojej działalności pionierskie podejście oraz innowacje sprawiły, że marka Vaillant dziś jest jedną z wiodących na rynku technologii grzewczej.

W 1874 roku założyciel firmy – Johann Vaillant rozpoczął prowadzenie zakładu rzemieślniczego branży instalacyjnej. Następnie w 1894 roku jako pierwszy na świecie zaprezentował hit tamtych czasów – łazienkowy, gazowy podgrzewacz wody użytkowej pracujący w „systemie zamkniętym”. Było to pierwsze urządzenie do podgrzewania wody w sposób higieniczny, bez kontaktu wody z gazami spalania. Kolejnym znaczącym krokiem w rozwoju tych urządzeń, była lżejsza, wisząca wersja gazowego podgrzewacza łazienkowego. Pomysłem Vaillant jest również centralne ogrzewanie, które pozwoliło dostarczać ciepło w tym samym czasie do kilku pomieszczeń za pomocą tylko jednego urządzenia grzewczego.

Dzisiaj, umiejętne wykorzystywanie energii odnawialnej jest bardzo ważnym tematem na świecie, jest także powodem dla którego Vaillant produkuje w Niemczech pompy ciepła i kolektory słoneczne , czyli urządzenia efektywnie wykorzystujące energię z natury.

„Od momentu założenia firmy w 1874 roku, Vaillant czuł się odpowiedzialny wobec swoich klientów, pracowników i społeczeństwa”, mówi dr Carsten Voigtländer, CEO Grupy Vaillant. „Uczestniczymy w rozwiązywaniu globalnych problemów związanych z ochroną klimatu, efektywnym wykorzystaniem energii i zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla. Dzięki naszej technologii, w znaczący sposób przyczyniamy się do ochrony zasobów naturalnych.

Aby podkreślić swoją społeczną odpowiedzialność, Vaillant wspiera organizację charytatywną – SOS Wioski Dziecięce w jej potrzebach.

Do dnia dzisiejszego miejsce, w którym firma rozpoczęła działalność, czyli miasto Remscheid w Niemczech, pozostaje siedzibą grupy Vaillant, która obecnie obejmuje Vaillant oraz siedem innych marek technologii grzewczej. Również do dziś firma jest własnością rodziny Vaillant.

Andrzej 2
Usługi Hydrauliczne Gazowe

ul. Żeromskiego 46
09-110 Sochocin

tel. 600-547-610